Salı , Ekim 17 2017

R-slider 1 has not any image

Ana Sayfa / MANŞETLER / Rize’de İlk Kez Kapalı Yöntemle Rahim Kanseri Ameliyatı Yapıldı

Rize’de İlk Kez Kapalı Yöntemle Rahim Kanseri Ameliyatı Yapıldı

Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan ameliyatı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şenol Şentürk ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Op. Dr. Hacı Öztürk Şahin yönetimindeki ekip gerçekleştirdi.

Yrd. Doç. Dr. Şenol Şentürk, yaptığı açıklamada, dünyada ve Türkiye’de kadın kanserlerinin uygun olan tiplerinde kapalı yöntemle ameliyat yapmaya doğru bir eğilim olduğunu

Uzun süredir planlama ve çalışma neticesinde yönetimin desteğiyle alet ve ekipmanları sağladıktan sonra ilk kapalı yöntemle (laparoskopik) kanser ameliyatı yapma kararı verdiklerini belirten Şentürk, “Ameliyatımız 3 saat yirmi dakika sürdü ve çok başarılı oldu. Herhangi bir komplikasyon yaşamadık. Bu nedenle ekibimiz ve kliniğimiz olarak çok mutlu ve gururluyuz. Bu ameliyatların da başlamasıyla jinekoloji, endoskopi ve onkoloji alanında bölgede bir merkez olduk. Bundan sonraki uygun vakalarda bu ameliyatlara devam etmeyi ve robotik cerrahiyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ameliyat olan hasta E.B. ise “Doktorlarım hastalığımı teşhis ettiklerinde çok üzülmüştük ama bana ameliyat hakkında bilgi verdiklerinde hemen karar verdik. Ameliyattan sonra çok çabuk iyileştim. 3 gün sonra bile taburcu olmak istedim ama doktorlarım yine de takip ettiler ve 5 günde taburcu oldum, kendimi çok iyi hissediyorum, Allah doktorlarımızdan razı olsun.” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Rize’de Uyuşturucu Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekipleri, Rize merkezde bir evde uyuşturucu ticareti yapıldığı …

Rize İŞKUR’dan 2000 Kişilik TYP Duyurusu

Türkiye İş Kurumu (İşkur) Rize İl Şube Müdürlüğünden yapılan duyuruda, TYP kapsamında Rize’de çeşitli kamu …

DSİ Genel Müdürü Acu: Rize’de İçme Suyu Sorununu Ortadan Kaldıracak Çalışmalar Devam Ediyor

Genel Müdür Acu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacının yarısından fazlasının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir