Çarşamba , Aralık 13 2017
[R-slider id='1']
Ana Sayfa / MANŞETLER / Rize’de İlk Kez Kapalı Yöntemle Rahim Kanseri Ameliyatı Yapıldı

Rize’de İlk Kez Kapalı Yöntemle Rahim Kanseri Ameliyatı Yapıldı

Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan ameliyatı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şenol Şentürk ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Op. Dr. Hacı Öztürk Şahin yönetimindeki ekip gerçekleştirdi.

Yrd. Doç. Dr. Şenol Şentürk, yaptığı açıklamada, dünyada ve Türkiye’de kadın kanserlerinin uygun olan tiplerinde kapalı yöntemle ameliyat yapmaya doğru bir eğilim olduğunu

Uzun süredir planlama ve çalışma neticesinde yönetimin desteğiyle alet ve ekipmanları sağladıktan sonra ilk kapalı yöntemle (laparoskopik) kanser ameliyatı yapma kararı verdiklerini belirten Şentürk, “Ameliyatımız 3 saat yirmi dakika sürdü ve çok başarılı oldu. Herhangi bir komplikasyon yaşamadık. Bu nedenle ekibimiz ve kliniğimiz olarak çok mutlu ve gururluyuz. Bu ameliyatların da başlamasıyla jinekoloji, endoskopi ve onkoloji alanında bölgede bir merkez olduk. Bundan sonraki uygun vakalarda bu ameliyatlara devam etmeyi ve robotik cerrahiyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ameliyat olan hasta E.B. ise “Doktorlarım hastalığımı teşhis ettiklerinde çok üzülmüştük ama bana ameliyat hakkında bilgi verdiklerinde hemen karar verdik. Ameliyattan sonra çok çabuk iyileştim. 3 gün sonra bile taburcu olmak istedim ama doktorlarım yine de takip ettiler ve 5 günde taburcu oldum, kendimi çok iyi hissediyorum, Allah doktorlarımızdan razı olsun.” diye konuştu.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim’in Acı Günü

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İshak Alim’in Kayınpederi Tuncay Karaosman hayatını kaybetti. Ak Parti Merkez …

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 20’ye Katladı

3 ay önceki son kararname ile Rize İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan 1.Sınıf Emniyet Müdürü …

Geleceğin Yazılımcıları İçin İyidere Kodluyor, Rize Kodluyor

İyidere Merkez Ortaokulu bünyesinde oluşturulan kodlama atölyesinin açılış törenine Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: