Perşembe , Aralık 14 2017
[R-slider id='1']
Ana Sayfa / MANŞETLER / Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 20’ye Katladı

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 20’ye Katladı

3 ay önceki son kararname ile Rize İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan 1.Sınıf Emniyet Müdürü Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, göreve başladığında kendisini ziyaret eden kentte görev yapan basın mensupları ile İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde kahvaltıda bir araya geldi. Programa, basın mensuplarının yanı sıra İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen programda basın mensuplarına güvenilir ve huzurlu bir Rize için Alipaşa ve Fındıklı uygulama noktalarında asayiş uygulamalarının devam edeceğini belirterek, bu iki uygulama noktasında yapılan kontroller sonucunda Alipaşa’da ele geçirilen suç unsurlarında bir önceki yıla göre 3 kat, Fındıklı’da ise 20 kat artış yaşandığını kaydetti.

Cam filmi yasağı konusunda bilgi paylaşımında bulunan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapmadan ben dedim ki Rize’de okul servisleri hariç sadece cam filmine yönelik bir uygulama yapmayı düşünmüyorum dedim. Cam filmi yasağının çıkış amacı terör bölgelerinde aracın içinin görünmemesi ve araçlara genelde variller içerisindeki bomba yüklü arabaların bu şekilde hazırlanması, batı illerinde de okul servislerinde çocukların araçlarda unutulması nedeniyle yaşanan üzücü durumların önlenmesi amacıyla böyle bir yönetmelik hazırlanmıştı. Ancak yönetmelik kapsamında ipin ucu kaçtığı için bunu bütün araçlara uyguladılar. Bunun bir yerden döneceği belliydi. Bizde bu yüzden arkadaşlara dedik ki sadece cam filmine yönelik uygulama yapmayın trafik uygulamalarında cam filmi görülseniz ikaz edin. Bu şekilde uygulamaya devam ederken yanlıştan erken dönüldü. Sayın Cumhurbaşkanımız da onunla ilgili bir açıklama yaptı. Yalnız cam filmi konusunda okul servislerine af yok. Çocukların içerde ne oldu ne bittiğini, Allah muhafaza cinsel istismardan, unutulmaya kadar geniş bir yelpaze var. Bu yüzden servislere cam filmi yasağı uygulanacak.” dedi.

Trafikte yüksek ses çıkaran egzozlara karşı kentte sıkı çalışmalar yaptıklarını kaydeden Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, bu kapsamda yüksek ses çıkaran egzoz bulunduran otomobil sürücülerine para cezaları uygulandığını, cezaların araç bağlamaya kadar gideceğini ifade etti. İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, kentte ayrıca kaçakçılığa yönelik denetimlerin sıklıkla yapıldığını ve bundan sonra da yapılmaya devam edeceğini belirterek, kaçakçılığa geçit vermeyeceklerini kaydetti.

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, ayrıca, Müftü Mahallesinde inşaatı devam eden yeni emniyet müdürlüğü binasının 2019 yılı içerisinde hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim’in Acı Günü

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İshak Alim’in Kayınpederi Tuncay Karaosman hayatını kaybetti. Ak Parti Merkez …

Geleceğin Yazılımcıları İçin İyidere Kodluyor, Rize Kodluyor

İyidere Merkez Ortaokulu bünyesinde oluşturulan kodlama atölyesinin açılış törenine Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra …

Rize’de İnanılma Bir İntihar. Sosyal Medyadan Paylaştı.

Rize’de Çaykurda işçi olarak çalışan konuşma ve işitme engelli genç , Çayeli Büyükköy Beldesinde bulunan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: