Pazartesi , Kasım 20 2017

R-slider 1 has not any image

Ana Sayfa / MANŞETLER / Avcı: Muhalefet Eleştirse de Biz Gençlere Güveniyor Ve Onun İçin Evet Diyoruz

Avcı: Muhalefet Eleştirse de Biz Gençlere Güveniyor Ve Onun İçin Evet Diyoruz

Rize Öğretmen Evinde gerçekleştirilen ve Ak Parti Rize Gençlik Kolları İl Başkanı Abdullah Oğuz Hut’un selamlama konuşmasıyla başlayan toplantıda, İl Başkanı Muhammed Avcı, yaptığı konuşmada, muhalefetin sıkça eleştirdiği seçilme yaşının 18’e indirilmesiyle ilgili açıklamalarda bunarak, “15 Temmuz’da tankların önüne yatan, 20 yaşında vatan için şehit olan gençler milletvekili neden olmasın?” dedi.

Seçme ehliyetine sahip olan seçilme ehliyetine de sahip olsun diyoruz.

Seçilme yaşının 18’e indirilmesiyle gençlere siyasette alan açılacağını belirten İl Başkanı Avcı, “Seçilme yaşının 18’ e indirilmesiyle ilgili konuşmalar oluyor. ‘18 yaşında adamdan veya 23 yaşında adamdan milletvekili mi olur?’ deniliyor. Siz ne yapıyorsunuz deniliyor. Yani gençlerle adete kafa bulan bir muhalefetle karşı karşıyayız. Ama bu ülkenin cumhurbaşkanı bir partinin gençlik kolu başkanlığından geliyor. Gençlerin ve kadınların siyasete kazandırılmasında onun vizyonunun ne kadar mühim bir değere sahip olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Seçme ehliyetine sahip olan seçilme ehliyetine de sahip olsun diyoruz. Mecliste 600 milletvekili olacak. Bu 600 milletvekili içinden 3- 5 tanesinin 18-25 yaş arası gençlerden olmasını bile gençlere fazla görüyorlar. Ne yazık ki karşımızdaki insanlar bu tarz bir siyaset yapıyorlar. Gençlerin önünü açmakta Ak Parti’den ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan daha vizyoner birisi olmamıştır. “ şeklinde konuştu.

Biz gençlere bu güveni duyuyoruz.

Avcı, gençlere güvendiklerini ve gençlerin siyasette erken yaşta tecrübe sahibi olmalarını istediklerini belirterek, “Şimdi biz diyoruz ki; bu gençleri önce teşkilat kademelerinden geçireceğiz. Daha sonra gelecekler ana kademelerde görev yapacaklar. Milletvekili, bakan hatta başbakan olacaklar. Biz gençlere bu güveni duyuyoruz. Ama karşımızdakiler halen gençlerle alay edercesine bu yasa değişikliğiyle ilgili konuyu tiye alıyorlar. İstanbul’u fetheden kumandan Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u 21 yaşında fetih etmiştir. 15 Temmuzda tankların önüne o, 18-25 yaş arasındaki gençler yatmıştır. Onlar sayesinde sizler bulunduğunuz konumlarda rahat oturuyorsunuz. 20 yaşında bir genci askere alıyor eline tüfek veriyor ve ona şahadet mertebesini layık görebiliyoruz. Ama sen milletvekili olamasın diyoruz. Niye olamayacak? “ dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Rize’de Uyuşturucu Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekipleri, Rize merkezde bir evde uyuşturucu ticareti yapıldığı …

Rize İŞKUR’dan 2000 Kişilik TYP Duyurusu

Türkiye İş Kurumu (İşkur) Rize İl Şube Müdürlüğünden yapılan duyuruda, TYP kapsamında Rize’de çeşitli kamu …

DSİ Genel Müdürü Acu: Rize’de İçme Suyu Sorununu Ortadan Kaldıracak Çalışmalar Devam Ediyor

Genel Müdür Acu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacının yarısından fazlasının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir