Perşembe , Aralık 14 2017
[R-slider id='1']
Ana Sayfa / Dünya / Soçi’den sonra Kremlin’den kritik Türkiye açıklaması!

Soçi’den sonra Kremlin’den kritik Türkiye açıklaması!

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilerin Soçi’de toplanması planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne ilişkin sorularını yanıtladı.

Kongrenin yakın bir zamanda toplanmasına yönelik kararlı bir konsensüs oluştuğunu belirten Peskov, öncelikle uzmanların bu kongreye katılacaklar listesinin kabul edilmesi hususunda yoğun bir çalışma gerçekleştireceğini ifade etti.

Bu listenin maksimum düzeyde kapsamlı olmak zorunda olduğunu kaydeden Peskov, sağlam bir siyasi diyalog formülünün, ancak bu kongreye Suriye’de temsil edilen tüm grupların mümkün olan en geniş şekilde katılımıyla sağlanabileceğini bildirdi.

Peskov, “Kremlin, Türk ortaklarımızın ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğunu düşündüğü güçlerle ilgili belirli çekincelerini biliyor. Fakat bu, çalışmaların yapılmayacağı anlamına gelmiyor.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin ortak bildirisinin bir niyet protokolü olmadığına işaret eden Peskov, “Bu niyet protokolü değil, Rusya, İran ve Türkiye’nin kesin pozisyonudur.” diye konuştu.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kurtulmuş, Ardahan’da bulunan ceset hakkında konuştu: Rus komutanı ama Polonya asıllı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ardahan’da apartman inşaatı için temel kazısı yapılırken tabutun içerisinde …

Oxford’a dava açtı! Kötü eğitim kariyerime mal oldu

İngiltere’deki Oxford Üniversitesi mezunu 39 yaşındaki Faiz Siddiqui, aldığı eğitimin kendisine hiçbir şey katmadığını iddia …

İran Devrim Muhafızları: Hamas ile birlikte İsrail’i yok edeceğiz

İran medyasının aktardığına göre Muhammed Ali Caferi çok sayıda İran Devrim Muhafızlarının alt kolu olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: