Perşembe , Aralık 14 2017
[R-slider id='1']
Ana Sayfa / Dünya / İran Devrim Muhafızları: Hamas ile birlikte İsrail’i yok edeceğiz

İran Devrim Muhafızları: Hamas ile birlikte İsrail’i yok edeceğiz

İran medyasının aktardığına göre Muhammed Ali Caferi çok sayıda İran Devrim Muhafızlarının alt kolu olan gönüllü Besic milislerinin katıldığı etkinlikte yaptığı açıklamada bölgede yeni bir olası savaşın İsrail’in yok oluşu ile sonuçlanacağını savundu. Caferi “Bugün yeni bir savaşın İsrail’in yok edilmesi ile sonuçlanacağını söylemek kanıtlanmış bir iddia” ifadelerini kullandı.

Hamas ile İsrail arasında 2008’deki savaşa ve 2006’daki Hizbullah ile İsrail arasında savaşa atıf yapan Caferi, ‘İsrail’in 33 Gün Savaşı ile 22 Gün Savaşı’nda direniş cephesinin gücünün bir kısmını gördüğünü’ söyledi. “Artık büyük direniş cephesi oluşturuldu. Bu iddia da kanıtlandı” diyen İran Devrim Muhafızları komutanı Caferi, Lübnan Hizbullah’ının saldırıya uğraması halinde ‘direniş cephesinin’ diğer bileşenlerinin onun yardımına gideceğini söyledi.

Caferi “Direniş cephesinin kaderi birbirine bağlı ve hepsi birleşmiş halde. Eğer İsrail onun bir parçasına saldırırsa diğer parçası yardıma gelir” ifadelerini kullandı.

HİZBULLAH AÇIKLAMASI

Caferi aynı konferanstta, İran Devrim Muhafızları’nın, krizden etkilenen Suriye’de kalıcı bir “ateşkes” tesis etmede aktif bir rol oynayacağını ve Lübnan Hizbullah’ını silahsızlandırma yönündeki talepler için pazarlığın söz konusu olmadığını söylemişti. Caferi “Hizbullah, Lübnan’ın düşmanlarıyla ki bu düşman, İsrail- savaşmak için silahlı olmak zorunda. Lübnan’ın emniyetini korumak için en iyi silahlara sahip olmaları lazım. Bu mesele müzakere edilemez” demişti.

“MACRON GENÇ VE TECRÜBESİZ”

Caferi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ülkedeki “savunma amaçlı füze programını genç ve tecrübesiz olduğu için” görüşmek istediğini söyleyerek, Fransa ve diğer Batılı güçlerin talep ettiği İran’ın balistik füze programını kısıtlamasına yönelik herhangi bir görüşmeyi talebini de reddetmişti.

SUUDİ VELİAHT PRENS: HAMANEY, ORTADOĞU’NUN YENİ HİTLER’İ

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times’a bir röportaj veren Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ise İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’i ‘Orta Doğu’nun yeni Hitler’i’ olarak niteledi. Veliaht Prens “Avrupa’dan,ödün vermenin işe yaramadığını öğrendik. Orta Doğu’da Avrupa’da yaşananları tekrarlamaması için İran’da yeni Hitler istemiyoruz” şeklinde devam etti.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kurtulmuş, Ardahan’da bulunan ceset hakkında konuştu: Rus komutanı ama Polonya asıllı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ardahan’da apartman inşaatı için temel kazısı yapılırken tabutun içerisinde …

Oxford’a dava açtı! Kötü eğitim kariyerime mal oldu

İngiltere’deki Oxford Üniversitesi mezunu 39 yaşındaki Faiz Siddiqui, aldığı eğitimin kendisine hiçbir şey katmadığını iddia …

Soçi’den sonra Kremlin’den kritik Türkiye açıklaması!

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilerin Soçi’de toplanması planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne ilişkin sorularını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: